فایل کامل<پاورپوینت برج خنک کننده و تحلیل آن>

پاورپوینت برج خنک کننده چیست,پاورپوینت برج های خنک کننده,پاورپوینت طراحی برج خنک کننده,پاورپوینت انواع برج خنک کننده پاورپوینت برج خنک کننده و تحلیل آن به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل پاورپوینت برج خنک کننده و تحلیل آن.را مشاهده می نمایید

دانلود جهت رشته عمران


مشخصات فایل
تعداد صفحات59حجم2399/283 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته عمران در قالب 59 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

– برج خنک‌کننده یا برج خنک‌کن (به انگلیسی: Cooling tower) وسیله‌ای برای دفع حرارت زاید آب مورد استفاده در چگالنده به جو از طریق تبادل حرارتی با هوا است. برج‌های خنک‌کن معمولاً با تبخیر آب، حرارت ایجاد شده در یک واحد شیمیایی را دفع کرده و سیال سرویس را تا دمای حباب مرطوب هواپایین می‌آورند؛ البته باید در نظر داشت در برخی از برج‌های خنک‌کن با چرخه بسته که به برج خنک‌کن خشک مشهور هستند، کاهش دمای سیال سرویس صرفاً تا دمایی نزدیک به دمای حباب خشک هوا امکان‌پذیر است.

-از برج خنک‌کن در سیستم خنک‌کاری واحدهای پالایشگاهی، پتروشیمیایی و سایر واحدهای شیمیایی مشابه، نیروگاه‌های حرارتی و سیستم‌های اچ‌وی‌ای‌سی برای تهویه مطبوع ساختمان استفاده می‌شود. دسته‌بندی برج‌های خنک‌کن بر اساس نوع تماس هوا با آب صورت می‌گیرد؛ متداول‌ترین گونه‌های برج خنک‌کن بر اساس مکانیزم‌های جابه‌جایی طبیعی و جابه‌جایی اجباری تقسیم‌بندی می‌شوند.

-از نظر ابعاد و اندازه، برج‌های خنک‌کن در مدل‌های کوچک پشت‌بامی برای ساختمان‌های مسکونی تا سازه‌هایی غول‌پیکر و هذلولی‌شکل (مانند برج‌های خنک‌کن نیروگاه‌ها که در شکل‌ها نشان داده شده است) که ارتفاع‌شان در حدود دویست متر و قطرشان در حدود یک‌صد متر می‌رسد، وجود دارند. همچنین نوعی از برج‌های خنک‌کن با شکل مستطیلی با ارتفاع تقریبی چهل متر و طول هشتاد متر نیز وجود دارد. در بیش‌تر موارد از برج‌های خنک‌کن هذلولی‌شکل در نیروگاه‌های هسته‌ای استفاده می‌شود؛ هرچند که در برخی از واحدهای شیمیایی بزرگ و سایر واحدهای صنعتی نیز از آن‌ها استفاده می‌شود. در مقابل این برج‌های خنک‌کن عظیم‌الجثه که در صنایع خاصی به کار گرفته می‌شوند، اکثریت قریب به اتفاق برج‌های خنک‌کن تجهیزات کوچک هستند که در کنار واحدهای مختلف صنعتی یا مسکونی برای تهویه هوا به کار می‌رود.


فهرست مطالب
مقدمه
تعریف برج خنک کننده
اجزای تشکیل دهنده اصلی برج خنک کننده بتنی
پی برج خنک کننده
ستون های برج خنک کننده
پوسته بتنی برج خنک کننده
طراحی پوسته
تحلیل برج خنک کننده
روشهای تحلیل
بارهای ناشی ازثقل
نیروهای ناشی ازباد
نیروهای زلزله
نیروهای حرارتی
بارهای حین ساخت
نیروهای یخ بندان
پایداری برج خنک کننده
انواع سخت کننده ها
ضوابط اجرایی
مثال طراحی ازکتاب سازه های بتن آرمه پیشرفته نوشته کریشنا راجو


"

مطالب دیگر:
📂سهراب سپهری 1📂سهراب سپهری 2📂سهراب سپهری صدای پای آب📂سهراب سپهری کتاب 113 ص📂سهراب سپهري نقاش و شاعر📂سهراب سپهري📂سهراب سپهری📂سورئالیسم و انسان شناسی 10ص📂سورئالیسم و رئالیسم 10ص📂سوسیال‌ دموکراسی📂سوسیالیسم از دوران غارنشینی تا ظهور تورات📂سیاست خارجی ایران در قبال آمریکای لاتین📂سياست ديني خسرو دوم📂سياست فرهنگي سوئد📂سيد جماالدين 14 ص📂سير تحول خط ايران📂سیر تحول و تطور زبان پارسی در گذر زمان 23 ص📂سیر فلسفه در قرون وسطی 28 ص📂سیری در آثار امام خمینی📂سیری در آثار سعدی📂سيماى يهود در ادب منظوم پارسى 10 ص📂سيماي رودكي از زبان اشعارش 13 ص📂سیمرغ زندگی زال15 ص📂سيمرغ و زال شاهنامه📂سیمین بهبهانی